ساخت اسکلت فلزی با انواع اتصالات

در ساخت اسکلت فلزی با استفاده از اتصالات جوشی و پیچ و مهره انجام میگیرد.

انواع رابط ها در ساخت اسکلت فلزی

جهت وصل کردن یک یا چند قطعه در اسکلت های فلزی از قطعات رابط استفاده می کنند انواع اتصالات در ساختمان با اسکلت فلزی 1- انواع اتصالات تیر به ستون 2- انواع اتصالات پای ستون 3- اتصال دو تیرآهن به هم و تولید ستون یا تیر دوبل 4- اتصالات بادبندها به ستونها وتیرها. ساخت سازه های اسکلت فلزی با انواع اتصالات در شرکت بانک سوله ایران به دو روش به یکدیگر متصل میگردند: 1- اتصال پیچ و مهره ای 2- اتصال جوشی. به طوری کلی امروزه استفاده از سازه هاي با اتصالات پیچ و مهره اي به عنوان پایه و اساس در اسکلت های فلزی شناخته شده است زیرا در این نوع از اتصال نیاز به جوشکاری زمان نصب نداشته و سرعت نصب این سازه ها بالا می رود و به علت حذف قیمت جوشکاری هزینه کمتری دارد.

ساخت و اجرای اسکلت فلزی پیچ و مهره ای

ساخت اسکلت فلزی در کارخانه و نصب آن در محل شامل مراحل مختلفی است. ابتدا مهندسین و کارشناسان شرکت به دقت به طراحی سازه و تهیه نقشه میپردازند (طراحی اسکلت فلزی) این نقشه ها باعث می شوند اجرای پروژه به صورت دقیق و کاملا بدون نقص انجام شود. در مرحله بعد اسکلت فلزی در کارخانه تولید می شود ، در این مرحله دقت میشود که هم در نقشه طراحی شده خللی ایجاد نشود و هم سازه تولیدی متناسب با نیاز کارفرما باشد. در مرحله بعد نوبت به نصب سازه میرسد ابتدا سازه به محل منتقل میشود و سپس چون به طور کامل مرحله جوشکاری حذف شده است به سرعت نصب میگردد. یکی از برترین ویژگی ها اسکلت های فلزی با اتصالات پیچ و مهره ای ضد زنگ بودن این آنها است. در سازه‌های پیچ و مهره‌ای قبل از رنگ آمیزی قطعات توسط دستگاه‌های سندبلاست و وایربرس تحت نظر واحد کنترل کیفی زنگ زدایی می‌شوند که در سازه‌های جوشی این عملیات انجام نمی‌گردد و همچنین در سازه‌های جوشی بجای رنگ غنی از روی که در سازه‌های پیچ و مهره‌ای استفاده می‌شوند، ضد زنگ بکار می‌رود که این امر باعث خوردگی سریع سازه می‌شود.

در نگهداری از پیچ و مهره ها و اتصالات چه نکاتی باید رعایت شوند؟

وسایل اتصال شامل پیچ و مهره و واشر را باید در برابر آلودگی و رطوبت درکارگاه حفاظت نمود. فقط تعداد لازم وسائل اتصال برای یک نوبت کاری را باید از انبار محفوظ خارج نمود. وسایل اتصال مصرف نشده در نوبت کاری را باید پس از اتمام نوبت، به انبار محفوظ بازگرداند. نباید روغن مخصوصی را که در کارخانه روی سطح وسائل اتصال پخش شده است پاک نمودو وسائل اتصال مورد نظر برای اتصالات اصطحکاکی باید از زنگ و آلودگی ناشی از محیط کارگاه پاک شوند و در اینصورت پیش از نصب، دندانه های آنها با روغن مخصوص استاندارد مجددا روغن زده شود.

ساخت و نصب اسکلت فلزی با استفاده از اتصالات جوشکاری

پس از طراحی و ساخت اسکلت های فولادی در دو مرحله قطعات نیاز به جوشکاری دارند. اول زمان ساخت اسکلت در کارخانه بانک سوله ایران، که قطعات ساخته شده به یکدیگر متصل می گردند و دوم در محل نصب اسکلت فلزی که قطعات مونتاژ شده در محل به یکدیگر وصل میگردند. جوشکاری ایجاد پیوند بین دو قطعه فلزی است به کمک حرارت حاصل از قوس است. در ساختمان ها و سوله هایی که در محل نصب با استفاده از اتصالات جوشکاری به یکدیگر متصل شده اند، مهمترین بخش نصب سازه فلزی، جوشکاری است. زیرا اگر جوشکاری طبق اصولی که در ادامه ذکر می شود صورت نگیرد، اسکلت فلزی در فشار های شدید از یکدیگر باز شده و ساختمان دارای کمترین مقاومت می شود. برای حل این مشکل از استاندارد ها و قانون هایی بین المللی استفاده میگردد به عنوان مثال لبه های فلزی که در اسکلت های فلزی به یکدیگر جوش میخورند باید ضخامتی معادل 25 میلیمتر داشته باشند.

قیمت ساخت اسکلت فلزی با انواع اتصالات

برای ساخت اسکلت فلزی با هر یک از روش های اتصال قیمت ساخت اسکلت فلزی متفاوت است اما قیمت ساخت اسکلت های فلزی بسته به شرایط منطقه و شرایط جوی تاثیر گزار است. بانک سوله ایران آماده ارائه خدمات ساخت اسکلت فلزی در شهر های مختلف ایران است. نمونه کار های ساخت اسکلت فلزی:

ساخت اسکلت فلزی در شیراز 

ساخت اسکلت فلزی در سمنان | ساخت اسکلت فلزی در گرمسار

 ساخت اسکلت فلزی در قزوین

اسکلت فلزی در استان فارس - ساخت اسکلت فلزی در شیراز 

 ساخت اسکلت فلزی در ارومیه 

از دیگر نمونه کار های بانک سوله ایران:

ساخت  اسکلت فلزی با انواع اتصالات

ساخت و نصب اسکلت های فلزی

 معایب استفاده از اسکلت های فلزی 

ساخت اسکلت فلزی با انواع اتصالات