ساخت سوله های UBM

ساخت سوله های  UBM سوله هایی ارزان قیمت و بهینه هستند

آغاز ساخت سوله های UBM در امریکا


UBM سیستمی است که جهت ساخت سوله فاقد اسکلت فلزی طراحی شده است. این سازه ها با هزینه پایین ، طراحی آسان، سرعت بالا و بهینه شده ساخته می شوند و اولین بار در امریکا شرکت AMC اختراع و ثبت شد. این سازه بدون ستون، خرپا، تیر آهن، جوشکاری، پیچ و مهره، میخ، بست، درزگیر و یا هرگونه چسب یا بتونه کاری احداث می کند. این سازه در برابر آب و هوای بد و ناپایدار، طوفان های شدید با سرعت 250 کیلومتر در ساعت برف و زلزله تا هفت ریشتر مقاوم می باشد. ساخت سوله های ubm با ورق های گالوانیزه بوده که بیشترین سازگاری را با محیط زیست دارد. بانک سوله ایران تولید کننده سوله در شهر های مختلف ایران است. ساخت سوله در بانک سوله ایران به صورت سوله های سوله تک دهانه، سوله دو یا چند دهنه با ستونه مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸ یا ۸۸۸۸، سوله دو دهانه به صورت ۸، سوله قوسی، سوله چند ضلعی می باشد.


چگونه سرعت ساخت سوله ها UBMافزایش پیدا کرد؟


با توسعه علم و پیشرفت تکنولوژی سوله های UBM و KSPAN نیز پیشرفت کرد. در این سوله ها از دستگاه هایی استفاده شد که سرعت ساخت سوله را تا 5 برابر افزایش دارد و قیمت ساخت سوله را کاهش پیدایش کرد، این ویژگی ها باعث شد تا جهشی بزرگ در این صنعت ایجاد شود و شرکت های دارای این تکنولوژی در بازار، رقابت بالایی داشته باشند. این سوله ها نیز به دلیل مقاوم بودن برای سوله های دست دوم و سوله های آماده تحویل نیز استفاده می شوند.


ساخت سوله های UBM دو دهانه به صورت8


برای ساخت سوله های UBM ابتدا ورق وارد دستگاه می‌شود سپس طی فرایندی از بین یکسری غلتک عبور می‌کند که این امر سبب می‌گردد تا به ورق شکل و فرمی دلخواه داده شود. جهت ساخت سوله با دهانه‌های مختلف این تنظیمات قابل تغییر می‌باشند. سپس ورقهای شکل داده شده توسط یک ماشین کوچک به نام سیمر seamer درهم دوخته می‌شوند تا دیگر نیازی به جوشکاری نباشد و همچنین قدرت و استحکام سازه را به میزان زیادی افزایش می‌دهد. این سوله ها دارای انعطاف در طراحی و اجرا و در مدل و شکل سازه دارای تنوع هستند و به عنوان سوله های ارزان قیمت شناخته می شوند.


قیمت سوله های سوله های UBM چقدر ارزانتر عرضه می شوند؟


به طور کلی این نسل از سوله ها هزینه ساخت سوله را تا 50 درصد کاهش داده اند. این سوله ها به خاطر روش رولل فرمینگی که استفاده میکنند و ایجاد نوع سازه قوسی و نحوه طراحی سوله و محاسبات سوله در برابر برف، باد، طوفان و زلزله مقاوم تر هستند. در ساخت این سوله ها از ورق گالوانیزه استفاده میشود و سازگاری بالایی با محیط زیست دارند. این سوله ها علاوه بر هزینه اولیه کم در ساخت با توجه محاسنشان مقرون به صرفه تر از دیگر سوله ها می شوند. هزینه های نگه داری از این سوله ها نیز کمتر از سوله های سنتی بوده و این سوله ها در همه عرصه های صنعتی، کشاورزی و ... قابل استفاده هستند. سوله های UBM دارای گواهی نامه اروپایی European CE Compliance میباشند.

آیا سوله های UBM برای گلخانه هم مناسب هستند؟


گلخانه ها در شرایط اقلیمی متفاوتی احداث میگردند، انتخاب نوع سوله جهت احداث گلخانه اهمیت به سزا و بالایی دارد زیرا شرایط خاص و ویژگی های خاصی همواره در گلخانه ها حکم فرماست. . این گلخانه ها معمولاً با پلاستیک های ضد اشعه ماوراء بنفشUV پوشش و دارای سیستم گرمایشی و تهویه مناسب می باشد. ارتفاع این نوع گلخانه ها بیش از 5/4 متر است و بدلیل شرایط مناسب رشد گیاه در اینگونه سازه, عملکرد در واحد سطح دارای اهمیت هست. به جهت تامین رطوبت مورد نیاز گیاه در گلخانه ها رطوبت بالاست، نظیر سوله های پرورش قارچ. پس سوله هایی که برای احداث گلخانه ساخته میشوند باید مقاومت بالایی به رطوبت داشته باشند. از جهات دیگر در گلخانه ها بستر های کشتی مختلفی ایجاد شده و اگر گلخانه دارای ستون باشد فضای این بستر ها دچار مشکل میشود و فضا جهت کشت کوچک میشود. سوله های UBM فاقد اسکلت طراحی شده، قابلیت شستوشو دارند و به روش های مختلف عایق کاری میشوند و از این نظر کاملا مناسب هستند. این گلخانه ها معمولاً با پلاستیک های ضد اشعه ماوراء بنفشUV پوشش و دارای سیستم گرمایشی و تهویه مناسب می باشد. ارتفاع این نوع گلخانه ها بیش از 5/4 متر است و بدلیل شرایط مناسب رشد گیاه در اینگونه سازه, عملکرد در واحد سطح نسبت

از دیگر کاربرد های بانک سوله ایران

ساخت سوله ارزان

ساخت سوله 

ساخت سوله های UBM

ساخت سوله های UBM

افزایش کیفیت و کاهش قیمت در ساخت سوله