ساخت اسکلت فلزی در چابهار

ساخت اسکلت فلزی در چابهار با توجه به شرایط آب و هوایی  تعیین می گردد.

مزایای ساخت اسکلت فلزی در چابهار


شهر چابهار یکی از شهرهای جنوب استان سیستان و بلوچستان ایران و تنها بندر اقیانوسی کشور می‌باشد که در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. لنگرگاه آن قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد و از مناطق آزاد بازرگانی ایران است. برای ساخت ساخت برج های عظیم نظیر صنایع نفت گاز تا سوله های کوچک و ساختمان های مسکونی در شهر چابهار می توان از اسکلت های فلزی استفاده کرد. اسکلت فلزی بسته ای متشکل از ستونها و تیرها ( افقی یا شیب دار ) است. ساخت اسکلت فلزی در چابهار دارای مزایای و معایبی بالایی می باشد. مقامت فولاد بالا بوده و این موضوع در ساختن ساختمان هایی که برروی زمین های شهرستان چابهار احداث می شوند و نیز ساختمان های بلند ، از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد . از طرفی دیگر با توجه منطقه آزاد بودن و سرعت نصب این سازه ها، استفاده از اسکلت فلزی در چابهار مناسب تر است. یکی از خواص مهمی که اسکلت فلزی دارد ، قدرت شکل پذیری آن است و توانایی تحمل نیروهای دینامیکی و ضربه ای را دارند. خواص یکنواخت ،دوام بالا، وزن کم، سرعت اجرا و نصب بالا از دیگر مزایای استفاده از اسکلت فلزی در چابهار است. در بانک سوله ایران سعی می شود در ساخت اسکلت فلزی به مزایای اسکلت فلزی توجه گردد.


قیمت ساخت اسکلت فلزی در چابهار


در شهر چابهار نیز مانند دیگر شهر ها به وزن و قیمت فولاد به کار رفته و نوع اتصال اسکلت فلزی بستگی دارد. هزینه و نصب اسکلت فلزی در قیمت تمام شده ساخت اسکلت فلزی موثر است. در ساخت اسکلت فلزی با اتصالات جوشی هزینه جوشکار و دستمزد آن اضافه می گردد. مهمترین عنصر در کیفیت اسکلت فلزی در چابهار رنگ آمیزی و ضد زنگ بودن اسکلت با توجه به شرایط آب و هوایی چابهار است. بانک سوله ایران در قیمت گزاری ساخت اسکلت فلزی در چابهار به طراحی سازه، تعداد طبقات، مقدار ابزار، ماشين آلات و نيروی انسانی مورد نياز، موقعیت مکانی نصب و ... توجه دارد.

ساخت و نصب اسکلت فلزی در چابهار


نصب و اجرای اسکلت فلزی در چابهار


بعد از ساخت اسکلت های فلزی نوبت به نصب آنها میرسد. اسکلت فلزی با هر نقشه و متدی و در هر مکانی (کارخانه یا محل نصب) ساخته شده باشد، در محل مورد نظر باید نصب گردد. مهندسان و اعضای شرکت مجری پروژه برای نصب هر سازه از یک نقشه تحت عنوان نقشه های نصب استفاده می کند تا برای نصب سازه توسط کارگران ساختمان در محل خود و در پای کار استفاده گردد. با توجه به نوع اتصال اسکلت فلزی ویژگی های نصب و اجرای اسکلت فلزی در چابهار متفاوت است. . در نصب اسکلت های فلزی ستون ها رکن اصلی رو داشته و در نصب اسکلت فلزی با اتصالات پیچ و مهره در بانک سوله ایران ویژگی های شیمیایی و مکانیکی و هندسی پیچ مهره  و واشر با استاندارد های مرتبط بین المللی ISO منطبق است. در نصب اسکلت فلزی به روش جوش کیفیت جوش و قیمت جوشکار از مهمترین عوامل در زمان نصب است.


معایب استفاده از اسکلت فلزی در چابهار


شهر چابهار یکی از شهر های ساحلی است و با توجه به رطوبت 70 درصدی این شهر در صورت عدم توجه به رنگ آمیزی و استفاده از پوشش مناسب بر روی اسکلت فلزی احتمال اینکه اسکلت فلزی زنگ زده شود و مقاومتش کاهش یابد زیاد است. از طرف دیگر اسکلت های فلزی در دمای 600 درجه سانتی گراد تعادل ساختمان را به خطر می اندازد. ساختمان های فلزی در مقابل عوامل جوی مانند شرایط جوی چابهار دچار خوردگی شده و از ابعاد مفید آنها کاسته می شود. ضمنا مخارج نگهداری و محافظت آنها هم زیاد است. با توجه به اینکه تعداد قطعات فلزی زیاد بوده و ابعاد آنها معمولا کوچک است، تمایل به کمانش در این قطعات زیاد بوده و این موضوع یک نقطه ضعف محسوب می شود. در زمانی که از اتصالات جوشی استفاده گردد جوش نامناسب یکی از معایب اسکلت فلزی در چابهار است. استفاده از پیچ و مهره و تهیه قطعات در کارخانه، اقتصادی ترین و فنی ترین کار می باشد که در کشور ما برای ساختمان های متداول انجام چنین کاری مقدور نیست. استفاده از جوش برای اتصالات، به علت مهارت کم جوشکاران، قدیمی بودن ماشین آلات، عدم کنترل دقیق توسط مهندسین ناظر، گران بودن هزینه آزمایش جوش و ...... برزگترین ضعف اسکلتهای فلزی می باشد.
جهت بررسی لیست قیمت ساخت اسکلت فلزی و شرایط آن در شهر چابهار به نمایندگی های فروش شرکت بانک سوله ایران توجه فرمایید.

 ساخت اسکلت فلزی در چابهار

ساخت اسکلت فلزی در چابهار

 ساخت و نصب اسکلت فلزی