ساخت سوله

ساخت سوله به شکل نوین و امروزی با افزایش کیفیت سوله همراه است.

ساخت سوله UBM، سوله سبک و قوسی


برای اولین بار برای ساخت یک کارخانه از سوله با اسکلت فلزی و سقفی شیبدار استفاده شد و تارخچه ساخت سوله آغاز شد . در این سازه ها از فلز چدن در اسکلت فلزی سازه استفاده شد. بعد از چدن فولاد وارد این صنعت شد. این فرایند ادامه پیدا کرد تا در نهایت به شکل های امروزی تبدیل شد. انواع سوله با ابعاد و کاربرد های مختلف. به مرور زمان و با افزایش کیفیت سوله ها، سوله های دست دوم و سوله های آماده وارد بازار شدند. سهولت استفاده از سازه های فلزی و قابلیت جا به جایی آنها باعث شد استفاده از سازه ها رو به افزایش رود تا جایی که روش های سنتی در ساخت سوله پاسخگوی نیاز متقاضیان بانک سوله ایران نباشد. آنچه که عرصه رقابت خرید و فروش سوله ها مهم است قیمت و سرعت ساخت است.


اجزای سوله اصلی سوله


اجزای سوله شامل ستون – ستون وال پست – استرات – سایه بان – نبشی سینه بند – بادبند – سگراد – رفتر – پرلین – پیچ و مهره است. این اجزا به نحوی قرار میگرند که برای سازه ایجاد شده دهانه های مختلفی ایجاد میکنند. سوله ها به لحاظ نحوه قرار گیری دهانه نیز تقسیم بندی میشوند سوله تک دهانه، سوله دو یا چند دهنه با ستونه مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸ یا ۸۸۸۸، سوله دو دهانه به صورت ۸، سوله قوسی، سوله چند ضلعی. با توسعه علم و پیشرفت تکنولوژی سوله های UBM و KSPAN روی کار آمدند. در این سوله ها از دستگاه هایی استفاده شد که سرعت ساخت سوله را تا 5 برابر افزایش دارد و قیمت ساخت سوله را کاهش پیدایش کرد، این ویژگی ها باعث شد تا جهشی بزرگ در این صنعت ایجاد شود و شرکت های دارای این تکنولوژی در بازار، رقابت بالایی داشته باشند. این سوله ها نیز به دلیل مقاوم بودن برای سوله های دست دوم و آماده تحویل نیز استفاده می شوند.


ساخت سوله های UBM


برای ساخت سوله های UBM و KSPAN برای ساخت سوله ابتدا ورق وارد دستگاه می‌شود سپس طی فرایندی از بین یکسری غلتک عبور می‌کند که این امر سبب می‌گردد تا به ورق شکل و فرمی دلخواه داده شود. جهت ساخت سوله با دهانه‌های مختلف این تنظیمات قابل تغییر می‌باشند. سپس ورقهای شکل داده شده توسط یک ماشین کوچک به نام سیمر seamer درهم دوخته می‌شوند تا دیگر نیازی به جوشکاری نباشد و همچنین قدرت و استحکام سازه را به میزان زیادی افزایش می‌دهد. این سوله ها دارای انعطاف در طراحی و اجرا و در مدل و شکل سازه دارای تنوع هستند.

 ساخت سوله در بانک سوله ایران به شکلی نوین انجام میگیرد.


نصب سوله :


هم زمان با ساخت سوله و اسکلت فلزی در کارخانه محل نصب سوله نیز آماده می شود. ابتدا زمین آماده سازی شده خاکبرداری ، فونداسیون و پی ریزی در محل پروژه صورت می پذیرد تا آماده نصب اسکلت فلزی شود. بسته به نوع سوله مدت زمانی که طول می کشد تا سوله نصب شود متغیر است. سوله های UBM سرعت نصب بسیار بالایی دارند و کیفیت و دقت پنل های مونتاژ شده به دلیل استفاده نکردن از هیچ گونه پیچ و مهره، جوشکاری، چسب و هر گونه اتصالات دیگری صورت میگیرد. تنها 2 یا 3 نیروی کار برای نصب پنل های مونتاژ شده کافی است. نصب سوله های UBM در هر محیط جغرافیایی انجام شده و حتی در زمین هایی که دارای شیب زیادی هستند قابل نصب می باشد. بعد از ساخته شدن و مونتاژ و اتصال پنل های UBM، این پنل ها توسط جرثقیل نصب می شوند و بعد از نصب باید عایق کاری شوند. از مهمترین ویژگی های ساخت و نصب سوله های سهولت در نصب و قابلیت استفاده مجدد است. در صورت نیاز به دمونتاژ و تغییر محل و یا کاربری سوله با کمترین پرت و دوریز قابلیت استفاده در سازه دیگر را داشته باشد.


کاهش قیمت ساخت سوله UBM


به طور کلی این نسل از سوله ها هزینه ساخت سوله را تا 50 درصد کاهش داده اند. این سوله ها به خاطر ایجاد نوع سازه قوسی و نحوه طراحی سوله و محاسبات سوله در برابر برف، باد، طوفان و زلزله مقاوم تر هستند. در ساخت این سوله ها از ورق گالوانیزه استفاده میشود و سازگاری بالایی با محیط زیست دارند. این سوله ها علاوه بر هزینه اولیه کم در ساخت با توجه محاسنشان مقرون به صرفه تر از دیگر سوله ها می شوند. هزینه های نگه داری از این سوله ها نیز کمتر از سوله های سنتی بوده و این سوله ها در همه عرصه های صنعتی، کشاورزی و ... قابل استفاده هستند. سوله های UBM دارای گواهی نامه اروپایی European CE Compliance میباشند. بانک سوله ایران آماده ساخت سوله و ارائه لیست قیمت ساخت سوله در شهر های زیر می باشد:
قیمت ساخت سوله در تهران
قیمت ساخت سوله در کرج
قیمت ساخت سوله در تبریز
قیمت ساخت سوله در اراک
قیمت ساخت سوله در سیستان و بلوچستان
قیمت ساخت سوله در شیراز

از دیگر اقداماتی که در کمپانی ساخت سوله ایران انجام می شود :

ساخت سوله

ساخت سوله

ساخت سوله های UBM

سوله های آماده