ساخت و نصب اسکلت فلزی

ساخت و نصب اسکلت فلزی به روش های مختلف انجام می شود:

تاثیر نوع اتصالات اسکلت فلزی بر کیفیت سازه


اسکلت های فلزی سازه هایی هستند که از آنها میتوان در ساخت برج های عظیم نظیر صنایع نفت گاز تا سوله های کوچک و ساختمان های مسکونی استفاده شود . اسکلت فلزی بسته ای متشکل از ستونها و تیرها ( افقی یا شیب دار ) است. سازه های اسکلت فلزی شرکت بانک سوله ایران به دو روش به یکدیگر متصل میگردند: 1- اتصال پیچ و مهره ای 2-اتصال جوشی. به طوری کلی امروزه استفاده از اسکلت فلزی با اتصالات پیچ و مهره اي به عنوان پایه و اساس در ساخت و نصب اسکلت های فلزی شناخته شده است زیرا در این نوع از اتصال نیاز به جوشکاری زمان نصب نداشته و سرعت نصب این سازه ها بالا می رود و به علت حذف قیمت جوشکاری هزینه کمتری دارد.


ساخت اسکلت پیش ساخته فلزی با اتصالات پیچ و مهره‌ای


ساخت اسکلت فلزی در کارخانه و نصب آن در محل شامل مراحل مختلفی است. ابتدا مهندسین و کارشناسان شرکت به دقت به طراحی اسکلت فلزی و تهیه نقشه میپردازند (طراحی اسکلت فلزی) این نقشه ها باعث می شوند اجرای پروژه به صورت دقیق و کاملا بدون نقص انجام شود. در مرحله بعد اسکلت فلزی در کارخانه تولید می شود ، در این مرحله دقت میشود که هم در نقشه طراحی شده خللی ایجاد نشود و هم اسکلت فلزی تولیدی متناسب با نیاز کارفرما باشد. در مرحله بعد نوبت به نصب سازه میرسد ابتدا سازه به محل منتقل میشود و سپس چون به طور کامل مرحله جوشکاری حذف شده است به سرعت نصب میگردد. یکی از برترین ویژگی ها اسکلت های فلزی با اتصالات پیچ و مهره ای ضد زنگ بودن این آنها است. در سازه‌های پیچ و مهره‌ای قبل از رنگ آمیزی قطعات تحت نظر واحد کنترل کیفی زنگ زدایی می‌شوند که در سازه‌های جوشی این عملیات انجام نمی‌گردد و همچنین در سازه‌های جوشی بجای رنگ غنی از روی که در سازه‌های پیچ و مهره‌ای استفاده می‌شوند، ضد زنگ بکار می‌رود که این امر باعث خوردگی سریع سازه می‌شود.


مراحل تولید اسکلت فلزی در کارخانه


طریقه ساخت اسکلت فلزی در کارخانه شامل مراحل برش پروفیل ها و یا ورق ها با دستگاه گیوتین ، برش و سرسازی تسمه ها است و در مرحله بعد شاسی و آماده سازی قالب ها جهت مونتاژ قطعات انجام می شود و در نهایت مونتاژ قطعات به طریق جوشکاری تیر ورق ها بوسیله دستگاه جوش اتوماتیک زیر پودری مربوط به هر ستون انجام می شود(جهت مونتاژ اسکلت های سنگین فلزی با مقاطع H وI از خطوط مونتاز اتوماتیک H-beam heavy steel assembly line استفاده می گردد). در مرحله بعد صاف کردن تیر ورق ها و سوراخ کاری فلنج ها ، صفحه ستون ها و تیر ورق ها انجام می شود. پس از این مراحل باید اطمینان حاصل شود قطعه تولیدی بر حسب پروژه دارای کیفیت و مقاومت های لازم هست یا نه، در نتیجه تست های لازم جهت تعیین کیفیت اسکلت فلزی تولیدی انجام می شود. در انتها قطعات بسته بندی شده و آماده انتقال میگردند. بانک سوله ایران آماده ارائه قیمت ساخت اسکلت فلزی در شهر های زیر می باشد:
1. ساخت اسکلت فلزی در تهران
2. ساخت اسکلت فلزی در کرج
3. ساخت اسکلت فلزی در اصفهان
4. ساخت اسکلت فلزی در سیستان و بلوچستان
5. ساخت اسکلت فلزی در شیراز
6. ساخت اسکلت فلزی در تبریز


مزیت تولید اسکلت های فلزی در کارخانه چیست؟


مزایای ساخت اسکلت فلزی در کارخانه از جهات مختلف مناسب است. در این نوع از تولید اسکلت فلزی چون قطعه در کارخانه بانک لوله ایران ساخته می شود پس از تغییر شرایط جوی در امان بوده و در زمان نصب نیز چون قطعات به صورت اماده هستند و اسکلت فلزی از پیش ساخته شده است به راحتی و در کمترین زمان در محل نصب می شود. از دیگر مزیت های تولید اسکلت فلزی در کارخانه کاهش هدر رفت فلز و فولاد به کار رفته در سازه است. در کارخانه برش تسمه ها به وسیله دستگاه برش کامپیوتری انجام می شود. تمامی این دستگاه ها ضایعات تولیدی را کم کرده و چون شرایط جوی در تولید بی اثر می شود. این سازه های چون از پیش ساخته هستند به راحتی نصب شده و سرعت و هزینه نصب پایین تری نسبت به دیگر سازه های دارد. ساخت اسکلت های فلزی که در ساختمان سازی استفاده می گردد امکان مقاوم سازی دارد.
ساخت اسکلت های فلزی بسته به نوع مورد استفاده به صورت تک طبقه و طبقاتی را دارد. در ساخت انواع سوله ها معمولا به صورت یک طبقه ساخته میشوند. جهت بررسی لیست قیمت ساخت اسکلت فلزی در شهر های مختلف با واحد فروش شرکت بانک سوله ایران تماس حاصل فرمایید.

ساخت و نصب اسکلت فلزی 

ساخت و نصب اسکلت فلزی

مزایای ساخت اسکلت فلزی