افزایش کیفیت و کاهش قیمت در ساخت سوله

  ...آنچه که در ساخت هر سوله در بانک سوله ایران مشترک است

آنچه که در ساخت هر سوله در بانک سوله ایران مشترک است

ویژگی های منحصر به فرد سوله های فلزی باعث استفاده بیش از بیش این سازه ها شده است. قابیلیت دمونتاژ شدن و استفاده مجدد و قابلیت جا به جایی، کار فرماینان را بر استفاده هر چه بیشتر از این سازه ها ترقیب کرده است و بر تعداد شرکت های تولید کننده روز به روز افزود است و رقابت در این بازار روز به روز بیشتر شده است. آنچه که در این عرصه رقابت بیشتر تاکید شده است افزایش مرغوبیت سوله و کاهش قیمت آن است. تولید سوله در ابتدایی ترین مرحله یعنی نیاز سنجی مشتری آغاز میگردد، سپس سوله طراحی شده و در کارخانه ساخته و در انتها در محل مورد نظر نصب می شود. آنچه که در ساخت تمامی سوله ها مشترک است، تهیه مواد اولیه و ابزار آلات کارخانه است. این دو مورد از مهترین پارامتر های کیفیت محصول هستند. افزایش کیفیت و ارتقای سوله های تولید بانک سوله ایران، موجب افزایش اعتماد مشتریان خود تا کنون شده است. حال به بررسی راه های افزایش کیفیت همراه کاهش قیمت در بانک سوله ایران می پردازیم.

مهمترین بخش در تعیین کیفیت یک سوله چیست؟

ماده اولیه مهمترین قسمت در تولید هر محصولی است. آنچه که در بانک سوله ایران به عنوان مواد اولیه ساخت سوله به کار می رود به شرح زیر است:
1- ورق فولاد ST37 با ضخامت های ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۵، ۲۰ ، ۲۵ و ۳۰ میلیمتر در برخی موارد از ورق های ST52 نیز استفاده می شود . در بعضی موارد دیده شده که از تیر ورق های دیگری با نام تیر ورق های جان سینوسی استفاده می شود. این تیر ورق ها بعلت سبکی وزن نسبت به تیر ورق های معمولی با مقاومت بالا امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته به جهت استفاده در قاب های اصلی سازه های فلزی کاربرد فراوانی دارد . در ساخت تیر ورق با این تکنیک ، جان تیرها بصورت موجی بوده و نیاز به سخت کننده های جانی ( استیفنر ) منتفی شده و کاهش چشمگیری در وزن سازه تا ۳۰% نسبت به سازه های معمولی ایجاد میشود .
2- انواع مقاطع مختلف فولاد به شکل پروفیل مثل زد، نبشی، میله گرد، قوطی ، ناودونی و تیر آهن
3- انواع الکترود و سیم جوش : جوش های مصرفی نیز با توجه به آئین نامه AWS از ۴ میلیمتر الی ۲۰میلیمتر متغییر می باشد که نحوه اجرای جوش های نفوذی در حالت گوشه ای و سپری و شیاری نیز تابع آئین نامه AWS آمریکا انجام می گردد .در اسکلت فلزی ساخت سوله مصرف الکترود بین ۸/۱ تا ۵/۲ در صد وزن ورق به کار رفته است و میزان ۲ % به عنوان نرم به کار می رود. جهت مصارف عمومی از الکترود های ۶۰۱۳ E و جوش های نفوذی از الکترود های ۷۰۱۸ E استتفاده می گردد .جوشکاری قطعات تحت بار های دینامیکی ( مانند براکت جرثقیل و تیر حمال جرتقیل ) از الکترود هایE7018 استفاده می شود .
4- رنگ، ضد زنگ، حلال
5- انواع پیچ و مهره که عمده مصرف پیچها در اتصالات ( سوله )از نوع ۳۲۵ A یا معادل آن ۸,۸ می باشد
6- بولت

افزایش کیفیت و کاهش قیمت سوله دست دوم

تکنولوژی چگونه در کیفیت ساخت سوله محصولات اثر گذار است؟

مرحله ساخت اسکلت سوله اعم از جوشی و یا پیچ و مهره ای بر اساس نقشه تایید شده با ورق و آهن آلات مرغوب و معین شده توسط مهندس محاسب در سالن سرپوشیده کارخانه شروع می شود. در ساخـت بعد از مواد اولیه مرغوب آنچه که اهمیت میابد استفاده از ماشین آلات مدرن همراه با تکنولوژی پیشرفته و استفاده از روبات های مجهز به ابزارهای الکترونیکی و مکانیکی بسیار دقیق است. این عوامل باعث سرعت زیاد ساخت و تولید و در نهایت کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی که درآخر منجر به رضایت مصرف کننده میشود . در بانک سوله ایران از مجهزترین ابزار هوشمند با دقت بالا جهت ساخت استفاده می شود که به شرح زیر هستند :
۱- دستگاه برش چهار و هشت نازله CNC
۲- دستگاه برش پلاسما و هوا گاز با قابلیت برنامه ریزی با پرت ۱%
۳- دستگاه سوراخکاری اتوماتیک
۴- دستگاه سوراخکاری و برش بال و جان انواع پروفیل اتوماتیک
۵- دستگاه سوراخکاری بدو روش پانچ و دریل CNC
۶- خط برشکاری و سوراخکاری ورق های بال تیر ورق های سینوسی
۷- دستگاه خمکاری ورق
۸- دستگاه صاف کننده مکانیکی بال و جان تیر ورق H
۹- دستگاه جوش زیر پودری ESAB
۱۰- دستگاه شات بلاست تونلی
۱۱- خط تولید اتوماتیک پروفیل های سرد نورد شده PURLIN PRODUCTION LINE
۱۲- دستگاه نورد ورق ۴ غلطکه
۱۳- دستگاه جوش الکترو اسلگ
۱۴- جوش CO2
۱۵- رکتی فایر ۶۰۰ آمپر کارا
۱۶- رکتی فایر ۶۳۰ آمپرگام الکتریک
۱۷- گرمکن الکترود بزرگ و کوچک
۱۸- رزوه غلطکی
۱۹- پخ زن برقی
۲۰- دریل مگنت با پایه
۲۱- دریل ستونی با مورس ۲۵
۲۲- دریل رادیال Z3050 با مورس ۵۰
۲۳- پرس ۶۰ تن جهت سوراخکاری پرلین
۲۴- جرثقیل سقفی ۲۵ و ۱۶ و ۱۰ تن
۲۵- باسکول ۶۰ تنی
در موارد بالا آنچه که در کیفیت سوله ساخته شده تاثیر بیشتری دارد دستگاه جوشکاری و الکترود آن است. هرچه دستگاه های جوشکاری پیشرفته تر و یا ترجیحا” اتوماتیک بوده و الکترود و سیم جوش ها از برندهای معتبر و استاندارد باشد کیفیت اتصالات مقاطع بالاتر بوده و در نتیجه سازه دارای استحکام بیشتری می باشد.

:دیگر بررسی های بانک سوله ایران

افزایش کیفیت و کاهش قیمت در ساخت سوله 

قیمت ساخت سوله با کیفیت

مزایای اسکلت فلزی

ساخت و فروش سوله قیمت مناسب